Dijital dünyada artık her işletme bir web sitesine sahip. Potansiyel müşterilere ulaşmak, satın almayı kolaylaştırmak ve markanızı tanıtmak için artık çoğunlukla web siteleri kullanılıyor. Responsive, yani mobil cihazlarda da aynı deneyimi yaşatan web siteleri ile müşterileriniz size bir tık kadar yakınlaşıyor. Eğer markanızın web sitesi varsa veya yakında olacaksa, mutlaka sahip olunması gereken 8 özelliği sizin için derledik. Buyurun okumaya! 

 

  • Modern Çizgilere Sahip Arayüz Tasarımı

 

Web tasarıma bakış açısı sürekli değişiyor. Trendler yenilendikçe seçenekler de çoğalıyor. Marka sahiplerinin istekleri birbirinden farklı olabiliyor. Bu durumda aslında belirli bir kategori de oluşamıyor. Bundan 5 yıl öncesine kadar minimalist tasarımlar tercih edilirken günümüzde büyük yapılı, canlı tasarımlar kullanılıyor.

 

  • Mobile Uyumlu / Responsive Tasarım

 

Mobil uyumlu web siteleri genellikle kullanılan tüm cihazlara uyum sağlayabiliyor. İster bilgisayarınızdan ister tabletinizden isterseniz de telefonunuzdan bir ürüne bakmak için web sitesine girip aynı kullanıcı deneyimine sahip olabiliyorsanız o web sitesi responsive tasarıma sahip demektir.

 

  • Google Maps

 

Web sitenizde müşterilerin size kolaylıkla ulaşmasını istiyorsanız kesinlikle iletişim formu ya da numarası bırakmalısınız. Haritadan işletmenizin yerini kolayca görebilmelerini sağlayarak sizle yüz yüze görüşme imkanı tanımalısınız. Böylece müşteri ilişkilerinizi daha sadık hale getirebilirsiniz. 

 

  • SEO Çalışmaları

 

Müşterilerinizin sizi arama motorlarında en üst sıralarda görmesini istiyorsanız kesinlikle SEO çalışması yaptırmalısınız. Ürettiğiniz web sitesi içerikleriyle müşterilerinizin ilgisini çekebilmek için onların bulunduğu yerlerde olmak kritik önem taşır.

 

  • Sosyal Medya Profilleriniz

 

Günümüzde potansiyel müşterilerin size en çabuk ulaştıkları alan sosyal medyadır. Bu yüzden web sitenizde mutlaka sosyal medya butonları bulunmalı ve müşterilerinizle her an etkileşim halinde kalmalısınız.

 

NOT: Sosyal medyanızla potansiyel müşterilerinizi nasıl yakalayacağınızı öğrenmek istiyorsanız https://letsbecool.com/sosyal-medya-optimizasyonu-nedir/ adresinden ‘’Sosyal Medya Optimizasyonu Nedir?’’ başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. 

 

  • Hakkımızda Sayfası 

 

İşletmenizin nereden geldiği, kim tarafından kurulduğu, hangi sektörde çalıştığı, daha önce hangi işleri yaptığı, ekibinizin üyeleri müşterileriniz için önemlidir. Geniş vizyona ve köklü bir geçmişe sahip olmak her zaman müşterinin ilgisini çeker.

 

  • Etkili İçerikler

 

Web sitenizde paylaştığınız bloglarınız, sosyal medya paylaştığınız gönderilerin hepsi sizi ve markanızı yansıtan unsurları içerir. Bu içerikleri üretirken mutlaka özgün olunmalı ve ilgi çekici olmasına dikkat edilmelidir.

 

  

  • Web Sitesine Hızlı Erişim ve 7/24 Teknik Destek

 

Kullanıcılar web sitesine ulaşmakta zorluk çektikleri anda üründen ve markadan vazgeçme potansiyeline sahiptir. Bu yüzden hızlı sunucu desteği sağlamalı ve mevcut bir problemde size en kolay yoldan ulaşabilmeleri için destek olmalısınız.

Kişiselleştirmiş, özgün ve etkili web sitenizi uzman kişilerle oluşturmak ve web sitenizle ilgili sorunlarınızda her an destek almak istiyorsanız bize ulaşın! info@letsbecool.com